Návštěvní den

Zvažujete nástup do Mišpule v průběhu školkového roku (= jindy než v září a o letních prázdninách)? Chcete si vyzkoušet, jak to v Mišpuli chodí? Zjistit, jaká tu panuje atmosféra? Podívat se na školkové zázemí? Seznámit se s našimi průvodkyněmi? Pohladit si našeho velkého zrzavého kocoura? Pak se s námi můžete domluvit na NÁVŠTĚVNÍM DNI :).

Přijít na návštěvní den znamená strávit ve školce čas od dopolední svačinky do oběda. Přesněji řečeno se tedy vlastně jedná o návštěvní půlden. Přijít můžete ve smluveném datu ráno v čase 9:00 – 9:30. Loučit se budeme kolem 12:30.

Přímo ke školce se kvůli zákazu vjezdu nedá zajet autem. Proto prosím své vozy parkujte kolem křižovatky ulic Travní a Nad Pisárkami. K Mišpuli je to odtud asi 500 m, které si vaše dítě může ukrátit třeba na koloběžce nebo odrážedle – po mírně svažité asfaltové cestě.

Podle počasí se pak potkáme buď na zahradě, nebo ve zděném domečku. Kolem 9:30 se přidáme k dětem a průvodkyním na svačinku a společnou procházku, na kterou většinou vyráží do přilehlé rezervace či lesoparku.

S sebou si pro dítě nachystejte batůžek, něco malého k snědku a pití na dopoledne, podle počasí i pláštěnku. Oblečení a obutí doporučujeme outdoorové.

Ideální doba na rozloučení je před obědem – přece jen celé dopoledne v novém prostřední přinese vašemu dítěti spoustu nových vjemů a dojmů, tak ať ho nepřehltíme. Navíc naše zkušenost říká, že když se v domečku děti zaberou do hry s hračkami, bývá těžké je od nich odtrhnut. A bylo by škoda jim tím kazit dojem z prvního dne.

Za návštěvní den se platí poplatek 300,- Kč, které s sebou, prosím, přineste v hotovosti. Peníze jsou věnovány na další provoz lesního klubu. Spousta rodičů, kteří se k nám chodí podívat, nakonec nenastoupí (poptávka totiž výrazně převyšuje nabídku). Někteří tu také tráví návštěvní den spíše ze zvědavosti než z opravdového zájmu – což je úplně v pořádku. Nás to ale stojí čas jedné osoby, která bývá v návštěvní dny ve školce navíc (aby se obě průvodkyně mohly plně věnovat hlavně stávajícím dětem, zatímco ona může zodpovídat všechny vaše dotazy). Děkujeme za pochopení.

Prakticky je to jednoduché

  • dobře se oblečte
  • vybavte chutnou zdravou svačinkou
  • přineste 300 Kč v hotovosti
  • připravte si dotazy
  • a nachystejte se na jakékoli stavy dítěte od stydlína po absolutní nadšení – celá škála je v pořádku a normální 🙂

Pokud o návštěvní den máte zájem, napište nám e-mail na skolkamispule@gmail.com a dojednejte si termín s koordinátorkou Karolínou Svobodovou, která má nové zájemce na starost.